Встановлення коронки – це тип реставрації, коли спеціальний протез, виготовлений в лабораторії, покриває всю видиму частину зубів (на відміну від пломби або вінірів). Фіксуються коронки стоматологічним цементом.

               Якщо зуб сильно пошкоджений і не підлягає реставрації за допомогою пломби, але корінь ще цілий, допоможе коронка. Міні-протез у вигляді ковпачка позбавить від естетичного дефекту, поверне зубу втрачені функції, запобіжить його подальше руйнування.

               Існує кілька видів коронок в залежності від матеріалу виготовлення. Вибір того чи іншого типу повинен залежати, по-перше, від рекомендацій лікаря, по-друге, від естетичних вимог (не всіх влаштує, наприклад, «золота» посмішка), по-третє, від бюджету пацієнта.

               Металеві. Цей вид коронок з’явився першим і є найпростішим. Металеві коронки – міцні та довговічні, можуть служити до 15-ти років, відносно недорогі в установці, однак своїм зовнішнім виглядом зовсім не схожі на справжні зуби.

               Металокераміка. Металокерамічні коронки на зуби відрізняються відносно невисокою ціною, привабливим зовнішнім виглядом і довговічністю – термін їх служби складає до 15-ти років. Коронка складається з металевого підстави та керамічного покриття.

               Безметалеві коронки. Найбільш дорогим і найестетичнішим варіантом протезів є безметалеві коронки. Вони позбавлені недоліків, властивих виробам з металевою основою, – не викликають потемніння ясен і алергічних реакцій. При витончення ясен коронка не стає помітною, і навіть на просвіт зуби виглядають природно.

               Металопластмаса. Цей вид протезів складається з литої металевої частини (зазвичай це сплав нікелю, кобальту, хрому), покритої пластмасою. Зрозуміло, таке покриття не відрізняється тривалим терміном служби: всього за пару років коронка втрачає привабливий зовнішній вигляд, змінює колір, трохи збільшується в розмірах і вимагає заміни.

Проте, металопластмасові коронки на зуби не втрачають популярності – невисока ціна виробу дозволяє застосовувати їх в якості тимчасових протезів. Особливо це актуально при установці імплантату на час приживлення.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь