Існує безліч зовнішніх і внутрішніх причин, що викликають дисколорит зубних одиниць. Серед найбільш поширених фахівці стоматологічної клініки «VL DENT» виділяють наступні:

               Вживання фарбувальних продуктів: кава, чаю, газованих напоїв, темних ягід. Кольорові пігменти поступово проникають в емаль, що призводить до її потемніння.

               Куріння: смоли, що виділяються при горінні тютюну, осідають на зубної поверхні і утворюють важковидаляєму плівку.

               Недостатня гігієна порожнини рота: для вичищення нальоту необхідно використовувати не тільки професійну щітку і пасту, а й застосовувати зубну нитку і йоржик для міжзубного простору. Багато нехтують цими інструментами, що призводить до утворення зубного каменю, що порушує природний колір емалі.

               Системні хвороби, що впливають на стан зубів: деякі патологічні стани (наприклад, порушення обміну речовин) призводять до потемніння, або, навпаки, знебарвлення дентину.

               Прийом медикаментів: деякі фармацевтичні препарати змінюють колір зубів. До них відносяться антидепресанти, антигістамінні засоби, таблетки, що регулюють кров’яний тиск. Вживання в дитячому віці тетрациклінових антибіотиків також призводить до дісколоріта.

               Природні вікові зміни: емаль поступово стоншується, оголюючи жовтий дентин, що позначається на кольорі одиниць. До того ж зуби накопичують все більше відкладень, плям, змінюється їх структура, що і призводить до потемніння твердої оболонки.

               Проведення певних медичних процедур: наприклад, хіміотерапія може привести до зміни природного відтінку.

               Пошкодження зубних нервів: травми або невдалі оперативні втручання, що призводять до пошкодження нервової тканини, також можуть стати причинами дісколоріта.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь