Кожен пломбувальний матеріал має на меті заповнити заздалегідь підготовлену порожнину. Всі вони в’язкою пластичної консистенції і тверднуть з плином часу.

               Цементна пломба зуба зазвичай стають твердіше під впливом хімічної реакції. Основним недоліком такого матеріалу можна назвати дуже малий проміжок часу, який проходить від моменту виготовлення матеріалу і до початку встановлення пломби.

               Металева пломба. Для виготовлення такої пломби використовують один з твердіючих розчинів металів ртуті. Амальгама може бути срібною, золотою або мідною. До переваг такої пломби можна віднести – міцність, твердість та багаторічний термін використання. Але, при цьому, вигляд така пломба має не дуже естетичний, а крім того, вмощується в обсязі з роками та повільно твердне.

               Пластмасова пломба. Сьогодні пломби з пластмаси майже не застосовують. Головна причина цього –  незадовільні експлуатаційні якості такого матеріалу. Наприклад, з дією часу така пломба змінює колір, зношується, і стає причиною неприємного присмаку і запаху у роті. Також, така пломба може викликати алергічну реакцію у пацієнта. Стоматологи «VL DENT» вважають, що при виборі матеріалу для пломби краще не економити і поставити якісний продукт, особливо це стосується пломбування передніх зубів.

               Композиційні матеріали. Композити – це синтез двох відмінних за хімічним складом компонентів: неорганічного наповнювача та органічного мономера. Вони тверднуть завдяки впливу ультрафіолетового світла з довжиною хвилі 400-500 нм.

               Фотополімерна пломба. Фотополімери в стоматології використовуються з успіхом, такі пломби міцні і надійні, але також мають недолік – таку пломбу все одно доведеться міняти кожні 5 років. Наші фахівці визнають, що фотополімерні пломби характеризуються відмінною якістю, але рекомендують для реставрації передніх зубів використовувати щось більш надійне, як, наприклад, керамічні вкладки. Фотополімери  більше підходять на жувальні зуби.

               Ціна пломби залежить від того, наскільки уражений зуб, і від кількості поверхонь зуба, які піддаються маніпуляції. Ми працюємо з декількома видами пломбувальних матеріалів під будь-який бюджет.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь