Для підтримки здоров’я ясен і зубів і в якості профілактики різних захворювань порожнини рота важливо дотримуватися правильного раціону харчування, багатого певними вітамінами і корисними мікроелементами. Лікарі стоматологічної клініки «VL DENT» рекомендують:

               Вітаміни групи В. Вітаміни цієї групи сприяють правильному формуванню і підтримці стабільної структури зубів, ясен і кісток. Також вони беруть участь в процесі вироблення крові і регенерації, рециркуляції і обміні речовин. Для здоров’я ясен і зубів особливе значення мають вітаміни В6 і В12.

               Вітамін А. Цей вітамін відповідає за нормальне функціонування слинних залоз, еластичність і міцність тканин пародонта, які фіксують зуби. Його недолік може позначитися на здоров’ї слизових оболонок порожнини рота. Крім того, вітамін А впливає на обмін речовин в організмі, і, отже, на зростання і регенерацію клітин.

               Вітамін С. Крім того, що вітамін С сприяє нормалізації кислотності шлункового соку, він робить загальний сприятливий вплив на стан кровоносної системи (судин, капілярів), регулює процес рециркуляції і обміну речовин в тканинах. Вітамін С важливий для підтримки здоров’я ясен і альвеол (лунок, в яких розташовані корені зубів).

               Вітаміни групи D. Вони відповідають за засвоєння організмом мінералів і мікроелементів, а також їх нормальний розподіл. Для здоров’я зубів найбільш важливий вітамін D3, який бере участь в процесі всмоктування кальцію і фосфору, що входять до складу твердих тканин зубів.

               Фтор.     Даний мікроелемент міститься в складі фторапатита, який формує основну частину структури емалі зубів. Крім того, фтор відповідає за міцність зубів і стійкість емалі до пошкоджень.

               Фосфор. Цей мікроелемент відповідає за процеси росту і розвитку зубів і кісток. При взаємодії фосфору з кальцієм утворюються стійкі солі, які роблять позитивний вплив на тканини зуба і кісткові тканини.

               Кальцій. Кальцій безпосередньо бере участь у формуванні тканин. Він входить до складу кісток і зубів, впливає на процес кровотворення, роботу мускулатури, серцево-судинної і нервової систем. Крім того, кальцій формує зубну емаль.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь