Навіщо лікувати молочні зуби? Більшість батьків помиляються, рахуючи, що лікувати молочні зуби діткам непотрібно, тому що ті і так скоро випадуть самі. Але такі батьки категорично неправі. Лікувати молочні зуби потрібно обов’язково!

            По-перше лікування молочних зубів –  це запорука здоров’я, в майбутньому,  постійних зубів. Тому що все, що відбувається з молочним зубом впливає на розвиток постійного зуба. Руйнування молочного зуба відбувається дуже швидко, набагато швидше постійних, і зачаток постійного зуба може загинути.

            По-друге, хворі зуби – це постійне вогнище інфекції у роті. Якщо пропусти гострий період хвороби, досить вірогідно, що інфекція надовго оселиться у дитячому ротику. І можна потім довго думати й гадати, розглядаючи різні версії, чому у дитини поганий апетит, або чому вона часто хворіє і в неї знижений імунітет. Тому, якщо інфекція знаходиться на корені тимчасового зуба, велика ймовірність того, що постійний зуб прорізуватиметься вже ушкоджений карієсом.

            По-третє, молочні зуби, які вчасно не полікували підпадають під загрозу раннього видалення. Але раннє видалення зуба призводить до ряду серйозних порушень. В першу чергу, йде сповільнений процес прорізування постійного зуба. Сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожнечу від видаленого зуба і постійний зуб може прорізатися не на запланованому місці. Тоді у підлітковому віці у дитини і її батьків стає гостра проблема вирівнювання зубів та виправлення неправильного прикусу – а це довготривалий і дорогий процес. Тому, щоб попередити проблему з прикусом у майбутньому, потрібно добре спостерігати за здоровим станом зубів у дітей. І як тільки, у полі зору, на зубах дитини з’являються якісь цятки, треба як можна швидше звернутися до стоматолога. І якщо з’являється карієс, пломбування або посріблення зубів вирішують проблему.

            Отож, батькам потрібно пам’ятати, що лікувати молочні зуби дітям потрібно обов’язково, як тільки виявляються перші ознаки карієсу. При цьому ні в якому разі не можна чекати, поки дитина почне жалітися на зубний біль, а потрібно самим регулярно оглядати ротову порожнину у дітей. Адже зубний біль у кожної дитини проявляється по різному. І якщо одна дитина відчуває біль навіть при невеликому ушкодженні зуба, інша може не звертати уваги аж до тих пір, поки у зубі не з’явиться величезна дірка.

            Батьки повинні на власному прикладі виробити у своїх дітей звичку піклуватися про свої зуби. Своєчасно відвідувати стоматолога та доглядати за зубами. Якщо молочні зуби ваших дітей не будуть пошкодженими, а будуть доглянутими, то це гарний шлях до того, що звичка стежити за своїми зубами збережеться у дітей на все життя.

            Висококваліфіковані лікарі-стоматологи клініки «VL DENT»  зможуть знайти індивідуальний підхід до кожної дитини та забезпечити якісне і безболісне лікування молочних зубів.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь