1. Іриски. І не лише іриски, але всі липучі і в’язкі солодощі: тягучки, жувальні цукерки, м’яка липка карамель. Подібні цукерки несуть найбільшу небезпеку для зубів тому що, завдяки своїй консистенції, вони налипають на зуби і забиваються в міжзубні проміжки, а потім протягом довгого часу руйнують емаль.

2. Карамель. У карамелі міститься рекордна кількість цукру, при вживанні вона часто розм’якшується і, як і іриски, налипає на зубах у важкодоступних місцях. Також, на поїдання карамелі потрібно відносно багато часу – і весь це час ваші зуби знаходяться під впливом кислот та руйнівних бактерій.

3. Льодяники. У порівнянні впливу на зуби льодяники схожі на карамель, але при їх вживанні виникає ще один небезпечний фактор: вони дуже тверді, тому, при вживанні, б’ючись об зуби, можуть призводити до утворення мікротріщин на емалі. А, як відомо, мікротріщини не тільки збільшують ризик розвитку карієсу в майбутньому, а й знижують міцність зубів, роблять їх більш крихкими і уразливими перед травмами, сколами і т.д.

        Щоб солодке не шкодило зубам, найкраще, звичайно, від нього відмовитися. Порада корисна, але не дуже реальна: існує не так вже й багато людей, які не люблять  солодощів, та й вони нерідко собі дозволяють покуштувати святкового торта за компанію.

               Висококваліфіковані лікарі стоматологічної клініки «VL DENT» допоможуть провести обстеження, дістати інформацію про стан зубів, що надасть можливість вибрати найбільш правильне лікування та отримати найкращий і довготривалий результат.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь