Як нам вже добре відомо: протягом дня на наших зубах і яснах утворюється зубний наліт – плівка, що складається з живих та мертвих бактерій. У разі неправильного чищення зубів та ясен цей наліт стає твердим.
За рахунок просочення солями кальцію та білками, що входять у склад слини, відбувається кальцифікація зубного нальоту. З моменту появи нальоту до його часткової мінералізації проходить в середньому 10-16 годин.
Таким чином, виключно недостатній рівень гігієни порожнини роту є головною причиною утворення зубного каменю.
Після прийому їжі на зубах залишається багато харчових залишків та активно утворюється м’який зубний наліт, які надалі сприяють розвитку шкідливих бактерій. Слід зазначити, що найбільше розвитку бактерій сприяють легко засвоювані вуглеводи, що входять до складу борошняних та солодких продуктів. У разі відсутності належної гігієни протягом хоча б одного дня, кількість патогенних бактерій збільшується вдвічі.
Крім швидкого розмноження, бактерії виробляють значну кількість спеціальних речовин, завдяки яким вони міцніше закріплюються на поверхні зубів. Відсутність належної гігієни сприяє зливанню бактерій у більші колонії, згодом утворюючи на зубах значну кількість м’якого бактеріального нальоту. Цей зубний наліт ще легко можна видалити за допомогою зубної щітки.
Якщо гігієна порожнини рота була відсутня або була проведена недостатньо якісно, зубний наліт поступово мінералізується. Завдяки поступовому осіданню із слини солей кальцію та білків, на поверхні скупчення бактерій, зубний наліт в підсумку перетворюється на твердий камінь. При цьому також відбувається накопичення нових колоній бактерій, завдяки чому зубний камінь збільшується у розмірах.
0 коментарів