Всі брекет-системи діють за однаковим принципом. Складається схема траєкторії зміщення зубів і, відповідно до конкретного клінічного випадку та схеми лікування, встановлюється конструкція на кожен зуб. Потім в паз брекета вставляється дуга, що володіє ефектом пам’яті форми. Зуби, які мають неправильне положення, зсуваються завдяки не сильно, але тривалому тиску ортодонтичної дуги, яка ставить зуби в необхідну позицію під впливом тепла в роті.

               Такий тиск здатне впливати на щелепу різними способами: нахилити зуб в необхідну сторону, розгорнути зуб, занурити зуб в кістку при його висуванні з щелепного ряду вперед на ясна, витягнути назовні зуб при його засунутому положенні ближче до неба.

               Брекет-системи розрізняються матеріалами з яких їх виготовляють, вартістю і міцністю. Кожен з видів брекетів має свої переваги і недоліки.

               Металеві брекети – класичний та самий поширений варіант. Брекети з металу характеризуються міцністю та відмінно виконують свої функції, відрізняються простотою у догляді і, головне, доступні за ціною. Головний суттєвий недолік – при посмішці такі брекети дуже помітні, і не всі пацієнти на це погоджуються.

               Брекети з кераміки на зубах практично непомітні. Вони мають більш естетичний вигляд, але при цьому мають значно меншу міцність, потребують специфічного догляду, коштують дорожче, а термін носіння таких брекетів – вище, ніж у металевих.

               Брекети з пластику мають перевагу в тому, що їх колір відповідає кольору зубів, ціна значно дешевше керамічних, проте такі брекети є досить крихкими, потребують спеціального догляду, також  мають ще один суттєвий недолік – вони можуть змінювати забарвлення при вживанні чаю, кави та інших продуктів.

               Сапфірові брекети – це сучасна ортодонтична розробка. Їх основні переваги – прозорість, привабливий блиск, міцність і простий догляд. До мінусів можна віднести високу вартість і збільшення тертя між дугою та зубом.

               Лінгвальні брекети – як найкраще підходять для пацієнтів, для яких важлива краса посмішки. Такі брекети кріпляться до внутрішньої сторони зубів і відрізняються комфортністю в носінні. Але при цьому це самий дорогий спосіб вирівнювання зубів, і відрізняється більш складним доглядом за ними. Також, у початковий період носіння таких брекетів, у пацієнтів є певні проблеми з дикцією.

               Тривалість і ефективність носіння брекетів найчастіше залежить від віку пацієнта в якому він почав носити брекет-систему і від патології з якою довелося зіткнутися. Найкращий час для встановлення брекет-систем – це період активного росту постійних зубів, однак помітні позитивні результати отримують і дорослі люди. Але чим старше пацієнт, тим довший термін носіння.

        Брекет-системи можна встановлювати з 9-10 років, однак, найбільш оптимальний вік – 12-13 років. Також брекети можна використовувати і старшому віці, але лікування при цьому буде більш тривалим. Після 18 років тривалість носіння брекет-систем становить від 2 до 3,5 років. У молодшому віці (до 18 років) носити брекети потрібно від 8 місяців до 2,5 років, з регулярним оглядом лікаря-ортодонта.

               У цей час необхідно виконувати ряд розпоряджень, які покликані зберегти брекет-систему і зуби від випадкових ушкоджень. Серед рекомендацій в першу чергу забороняється: їсти тверду, дуже холодну або гарячу їжу, не вживати жуйок або тягнучих продуктів і солодощів (нуга, карамель тощо), вживати солодощі і продукти, що можуть фарбувати брекети. Також необхідно приділяти підвищену увагу гігієні порожнини рота і профілактики стоматиту.

               
Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь