Така делікатна проблема, як запах з рота, не може не хвилювати. Чому він виникає? Лікарі стоматологічної клініки «VL DENT» називають кілька причин.

               Погана гігієна порожнини рота. Чистити зуби, як відомо, потрібно два рази в день. Причому не тільки зуби, але і язик, на якому теж накопичуються бактерії, що викликають неприємний запах. Важливо також вчасно лікувати карієс, адже в порожнині забиваються залишки їжі, які гниють. Неприємний запах з рота виникає у хворих на пародонтоз.

               Стреси також часто стають причиною неприємного запаху з рота. Гормони стресу кортизол, адреналін і норадреналін сприяють прискореному зростанню патогенної мікрофлори, в тому числі в роті.

               Недостатнє вживання води. Лікарі рекомендують пити два – два з половиною літра води в день. Але багато хто забуває це робити, або не люблять воду. В такому випадку організм виділяє мало слини і розмножуються бактерії, що викликають запах.

               Дієти. Якщо людина обмежує себе в їжі, робить тривалі перерви між прийомами їжі, голодує, організм починає спалювати жир. Це призводить до утворення речовин, що викликають неприємний запах із рота.

               Куріння дуже сильно погіршує запах з рота, а також призводить до зміни кольору зубів, проблеми з легенями і судинами. Краще відмовитися від шкідливої ​​звички.

               Захворювання мигдаликів і пазух носа. Хвороби слизової носоглотки часто супроводжуються утворенням гною, що викликає поганий запах з рота. Такі недуги треба обов’язково лікувати, так як вони загрожують серйозними ускладненнями.

               Проблеми зі шлунком. В такому випадку, крім запаху (зазвичай кислого), як правило, час від часу турбують біль в животі, нудота або відрижка. Це може бути гастрит і навіть виразка шлунка. Неприємний запах виникає і при дисбактеріозі – порушення мікрофлори кишечника.

               У людей , які страждають захворюваннями нирок може з’являтися гіркуватий запах з рота. Якщо він нагадує ацетон, то у людини можуть бути проблеми з підшлунковою залозою.

               При ураженні слизової грибком виникає білий або жовтуватий наліт на язиці, а також поганий запах. Також людина може відчувати печіння, особливо під час вживання гострої і кислої їжі.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь