Методи профілактики карієсу можна умовно поділити на професійні та побутові. До побутових можна віднести випробувані та перевірені часом способи, які використовують в домашніх умовах. Вони не вимагають енергетичних витрат, але вимагають регулярності. До професійної профілактики відносяться різні гігієнічні процедури і своєчасне лікування карієсу.

               Правильне харчування відіграє важливу роль у профілактиці руйнування зубів. Мається на увазі не тільки відмова від тістечок і шоколаду, але також від концентрованих соків та газованої води. Їсти кислі яблука не варто, так як вони викликають  зміну  кислотності слини. Замість них краще з’їсти тверду сиру моркву, яка очищує зуби не гірше за якісну спеціалізовану зубну пасту.

        Якщо у вас спостерігається схильність до виникнення карієсу, необхідно  проконсультуватися у фахівця щодо рекомендацій по прийому вітамінів. Вченими було з’ясовано, що дефіцит вітаміну С безпосередньо впливає на демінералізацію зубної емалі. В ході досліджень було встановлено, що у людей, в яких виник карієс, за кілька місяців до цього спостерігалося зменшення змісту вітаміну С в організмі. Крім того, було з’ясовано, що вітамін D також впливає на збільшення опірності зубів до карієсу, оскільки сприяє засвоюванню кальцію.

               До 60% бактерій видаляється при очищенні зубного нальоту за допомогою зубної щітки та якісної зубної пасти. Також, ця проста процедура запобігає запаленню ясен та зменшує ризик виникнення зубного каменю. Процедуру чищення зубів слід проводити ретельно і, головне, регулярно, по 2-3 хвилини, як мінімум двічі на день. Також не слід забувати і про чищення язику, потрібно проводити регулярне видалення з нього нальоту. При очищенні просторів  між зубами необхідно використовувати зубну нитку, це допомагає уникнути карієсу поверхонь зубів що контактують між собою.

               Для лікування та профілактики карієсу, потрібно не рідше ніж 2 рази на рік проходити планове обстеження у стоматолога. Це дозволить ще на початкових стадіях усувати ураження зубів. У дітей карієс часто має гострий перебіг, руйнування протікає швидше, ніж у дорослих. Тому для  дітей рекомендовано приводити профілактичні огляди не рідше  ніж раз в 3 місяці. Щоб запобігти пошкодженню зачатків постійних зубів і виникненню періодонтиту, карієс молочних зубів потребує обов’язкового лікування. Своєчасне лікування також усуває джерело хронічної інфекції в роті, що допомагає уникнути карієсу при зміні зубів.

               Висококваліфіковані лікарі-стоматологи клініки «VL DENT» зможуть  здійснити професійний огляд та забезпечити якісне і безпечне лікування зубів.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь