Правильно підібрана зубна щітка та якісна зубна паста – не є гарантією здоров’я  зубів та їх чистоти. Правильна техніка чищення зубів має величезне значення в цьому процесі. Правшам слід розпочинати чищення зубів з правого верхнього ряду зубів, а лівшам – з лівого. Процес чищення повинен займати не менше 3-х хвилин. Чистку слід проводити за трьома напрямками:

– по внутрішній поверхні зубів;

– по зовнішній поверхні зубів;

– по жувальній поверхні зубів.

               Зубні проміжки також потребують догляду. Чистити зубні проміжки найкраще перед чищенням зубів. Якщо у вас  досить великі проміжки, можна використовувати спеціальні щітки для прочистки зубних проміжків. А якщо зуби розташовані досить щільно один до одного, то прочистити проміжки вийде лише за допомогою спеціальної нитки. Слід починати з вощеного нитки, тому що вона легше входить в зубний проміжок. Однак, в зубних проміжках можуть залишитись залишки воску від нитки і її очищуючий ефект нижче, ніж у невощеної нитки.

               Для видалення залишків їжі, що застряли в зубах можна скористатися дерев’яними зубочистками. Але для цих цілей краще використовувати медичні зубочистки, так як їх форма більше пристосована до форми зубних проміжків.

               Якщо у вас не має можливості скористатися зубною щіткою для чищення зубів, можна скористатися жувальною гумкою, але бажано щоб вона була спеціальна (для очищення зубів). До складу такої жувальної гумки входить ксиліт, який захищає зуби від карієсу. Жування такої гумки допомогає уповільнити розвиток шкідливих бактерій.

               Для гігієни порожнини рота та освіження дихання рекомендується використовувати зубний еліксир. Звільнення зубів від залишків їжі за допомогою механічних дій, повного позбавлення від бактерій не гарантують. Тільки за допомогою спеціальних речовини, що включені до складу еліксирів, можна нейтралізувати шкідливі  бактерії. Крім того, еліксири мають протизапальний ефект, що буде не зайвим, якщо у вас є дрібні пошкодження ясен, і також додадуть приємний запах диханню.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь