Що таке «гіперчутливість дентину»? Відповідають спеціалісти клініки «V.L.DENT».

               Дентин – тверда тканина зуба, його основа і «скелет». Як і справжній скелет, дентин складається з особливих «кісточок» – дентинних трубочок, заповнених рідиною. Усередині зуба знаходяться нервові закінчення, а зверху зуб покритий щільною емаллю – міцною речовиною, що захищає зуб в тому числі та від перепадів температури.

               Якщо емаль дуже тонка, то дентин оголюється. Через це виникає зміщення рідин всередині канальців, подразнюючи нервові закінчення всередині зуба. Це дуже неприємне відчуття може стати зовсім нестерпним, якщо від природи у людини широкі дентинні канальці, і при цьому тонка зубна емаль.

               Чому розвивається гіперчутливість зубів?

               Деяким людям спочатку «не пощастило» отримати тонку емаль від батьків. Однак гіперчутливістю зубів цілком можна «заразитися» – особливо в тому випадку, якщо користуватися неправильно підібраною зубною щіткою і зловживати процедурою відбілювання зубів.

               Справедливості заради треба сказати, що гіперчутливість дентину часто буває тільки симптомом, що вказує на інші проблеми з зубами: бруксизм (схильність скреготати зубами по ночах), неправильний прикус або підвищену стираємість емалі.

               Як бути, якщо у вас занадто чутливі зуби?

               Щоб назавжди позбутися від гіперчутливості зубів, доведеться звернутися до стоматолога. Лікар «запечатає» оголені дентинні канальці, за допомогою спеціального препарату. Полегшення настає швидко, однак склад з зубів стирається ще швидше. Тому засобами для зменшення чутливості зубів доводиться користуватися постійно.

               Також існують два метода зменшити дискомфорт при гіперчутливості дентину: використання лікувальної зубної пасти та правильне чищення зубів.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь