Зуби потрібно чистити для того, щоб вони були завжди здоровими, чистими, сяючими, а також щоб уникнути різних захворювань пов’язаних з гігієною ротової порожнини.
У сучасному світі поширене таке захворювання зубів, яке називається карієс. Карієс – це руйнування цілосності зуба. Отож, коли утворюється дірка, то хворий зуб починає нагадувати про себе болями та реагує на вживання холодної, гарячої їжі, солоних, солодких і кислих страв. І якщо ігнорувати ці симптоми та вчасно не лікувати карієс, все закінчується досить сумно…зуб потрібно видаляти.
Але регулярне чищення зубів запобігає виникненню карієса, і ось чому:
Як відомо із анатомії, зубна емаль – це найтвердіша тканина в людському організмі. По міцності вона майже не поступається алмазу! Але незважаючи на таку міцність, емаль зуба схильна до того, щоб руйнуватися під впливом кислот, як усі, мабуть, про це чули і бачили у рекламі. Це, зрозуміло, зовсім не означає, що наші зуби руйнуються від кислої їжі. Інакше ми всі ще в дитинстві залишилися б без зубів. Жодна харчова кислота (оцтова, яблучна, лимонна, молочна та інші) не взмозі зруйнувати наші зуби.
У руйнуванні зубів беруть участь зовсім інші кислоти. В заглибленнях зубів ховаються шкідливі бактерії, які живляться залишками їжі, яка залишається після прийому їжі та утворюють зубний наліт. В процесі бродіння, викликаного цими бактеріями, і виділяються кислоти, які пошкоджують зубну емаль – масляна, мурашина, пропіонова та інші. Ці кислоти й руйнують наші зуби.
Найбільше бродіння викликає солодка їжа. Наш організм здатний подолати підвищену кислотність на поверхні зуба – він нейтралізує кислоту за допомогою слини. Але чим більше солодкого ми споживаємо, тим більше утворюється зубного нальоту. Зубний наліт – це плівка, яка утворюється на поверхні зуба і вже на неї налипають слина, залишки їжі і бактерії.
Зубний наліт м’який і його легко можна видалити за допомогою правильного чищення зубів. Якщо ж не чистити зуби, то це призведе до утворення зубного каменю, позбутися якого в домашніх умовах самостійно буде вже неможливо.
Тому чистити зуби двічі на день, вранці після снідану та ввечері перед сном, дійсно дуже важливо. При регулярному та правильному чищенні зубів ми видаляємо зубний наліт і не даємо карієсу утворюватися.
Ще один цікавий та важливий факт, на який потрібно звернути увагу. Що не зважаючи на всі чинники, які здатні впливати на роботу серця, – такі як приналежність до певного соціального класу, ожиріння, куріння та інші шкідливі звички, а також сімейну медичну історію, – фахівці прийшли до висновку: що ті люди, хто чистить зуби менше, ніж два рази на день, на 70% збільшують ймовірність розвитку у них серцевих захворювань.
Крім того, у людей з поганою гігієною рота у складі крові знаходять жири, а це – свідчить про те, що у організмі відбуваються запальні процеси.
На думку фахівців, гігієна ротової порожнини – це в будь-якому випадку один з факторів, що впливають на стан серцево-судинної системи. І якщо не чистити зуби, рот заражається бактеріями, що викликають запалення.
Вченим давно відомо, що будь-які запалення, в тому числі в ротовій порожнині, відіграють важливу роль у процесі “засмічування” артерій, що у свою чергу, може призводити до серцевих захворювань, у тому числі до інфаркту.
Тому, безумовно, можна сказати, що якщо люди чистять зуби двічі на день пастою, яка містить фтор, регулярно відвідують зубного лікаря для профілактичного огляду та не зловживають солодким, то це гарний стан до хорошого стану зубів та ясен.
Але головне потрібно пам’ятати, що також важливо не тільки те, як часто ми чистимо зуби, але й те, наскільки ретельно та правильно ми їх чистимо. Можна чистити зуби, хоч десять раз на день, але якщо це робити абияк, то користі від такої чистки не буде ніякої.
0 коментарів