Тимчасові зуби відіграють важливу роль в процесі формування прикусу. Вони вважаються провідниками для прорізування постійних зубів. Адже саме молочні зуби пробивають міцну кісткову тканину щелеп і формують ложе для прорізування постійних зубів, які точно повторюють зростання своїх попередників. Тому важливо, щоб молочні зуби були не тільки здоровими, але і росли в правильному напрямку, щоб згодом у дитини не було проблем з прикусом. На жаль ̧ багато дітей вже з дитинства знайомляться з зубними проблемами, такими як карієс і його ускладнення.

               Деякі зуби доводиться навіть видаляти, а це вкрай негативно позначається на подальшому зростанні постійних зубів, а також на розвитку мови і харчуванні дитини. Тому краще не допускати тієї ситуації, як раннє видалення молочних зубів. Наслідками ранньої втрати зубів у дітей можуть бути:

               1.Порушення прийому їжі. У разі втрати тимчасових зубів у дитини з’являються проблеми з пережовування їжі. Недостатнє пережовування їжі при відсутності тимчасових зубів призводить до появи проблем з шлунково-кишковим трактом, що може викликати такі захворювання як гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки та ін.

               2. Зміни прикусу і будови щелеп. «Природа не терпить порожнечі» і сусідні тимчасові зуби, а також перші постійні моляри при ранній втраті других тимчасових молярів будуть зміщуватися в бік порожнього простору, намагаючись його зайняти. Чим раніше дитина втратить тимчасовий зуб, тим помітніше буде зсув. Згодом це призводить до порушення росту щелеп, прорізування постійних зубів і розвитку аномалій прикусу.

               3.Ускладнення прорізування постійних зубів. Якщо тимчасові зуби з якої-небудь причини були видалені занадто рано, велика ймовірність, що кісткова тканина не готова до прорізування постійного зуба. Саме тому у дитини можуть виникати неприємні відчуття при прорізуванні постійних зубів.

               Лікарі рекомендують не видаляти тимчасові зуби, а лікувати їх. Лікування молочних зубів практично не відрізняється від лікування постійних зубів. Якщо у дитини відсутня генетична схильність до карієсу, важливо ретельно стежити за станом молочних зубів і зберігати до їх природного випадання.

               Якщо молочний зуб все-таки довелося рано видалити, то не варто переживати – важливо вчасно вжити заходів для усунення даного недоліку. Порожній простір в разі ранньої втрати тимчасового зуба необхідно замістити будь-якою ортодонтичною конструкцією, яка заміщає втрачений зуб, запобігає зміщення сусідніх зубів в сторону дефекту, а також відновлює жувальну і естетичну функцію зуба.

               Висококваліфіковані лікарі стоматологічної клініки «VL DENT» допоможуть провести обстеження, надати інформацію про стан зубів, що дає можливість вибрати найбільш правильне лікування та отримати найкращий і довготривалий результат.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь