Серед людей існує велика кількість міфів щодо догляду за зубами. Що з цього правда, а що – міф, відповів лікар-стоматолог у м. Хуст.

  Чистити зуби потрібно вранці та ввечері по 5-7 хвилин.

Частково правда. Бажано чистити зуби після прийому їжі – 3 рази на день, але точно не 7 хвилин. Досить 3-5 хвилин. Довше – не означає чистіше. Довга чистка може привести до травмування ясен і витончення емалі зуба.

Необхідно кожні 3 місяці міняти зубну щітку

Правда. Раз в 3-4 місяці купуйте нову щітку. У випадку коли її щетинки згинаються в сторони, замінюйте щітку відразу.        

Жуйка корисна для зубів. Вона може захистити від карієсу

Правда. Корисна, якщо жувати її протягом 3-5 хвилин відразу після їжі. Вона допоможе очистити зуби від залишків їжі. Про карієс також правда. Є жуйка з ксилитолом. Ця речовина допомагає боротися з бактеріями, які викликають зубний камінь.

Будь-які зуби можна відбілити.

Міф. Процедуру по відбілюванню зубів можна назвати лише умовною. Будь-яка чистка прибирає наліт, який надає зубам жовтий або темніший колір. Наскільки стануть білими зуби, залежить від природного кольору емалі і її щільності. Якщо зуби мають сірий відтінок, то він буде сірий, але світліше.

Лимонна кислота, перекис та сода допомагають відбілити зуби.

Міф. Сода викликає сильне пошкодження емалі, а в поєднанні з лимонною кислотою наносить шкоду яснам, може викликати опік. Лимонна кислота безповоротно наносить шкоду самої емалі. Спеціалісти стоматологічного кабінету м. Хуст рекомендують не використовувати нічого з цього списку.

Купуйте зубну пасту в аптеці

Міф. В аптеках краще купувати пасти з вмістом лікувальних добавок. Решта можна спокійно купувати в магазинах. Не варто брати зубну пасту на ринках. Там можна часто купити підробку.

Категорії: Без категорії

0 коментарів

Залишити відповідь