Міф 1. Лікування у стоматолога — це боляче.

анестезія

“Чи боляче лікування зубів?” – ні, це не боляче. Завдяки сучасним анестезуючим засобам, що використовуються під час лікування зубів, пацієнт не відчуває біль, та жодного дискомфорту. Анестетики мало токсичні, їх дія наступає дуже швидко, а ефективне знеболення триває довго. Завдяки цьому Ви не відчуєте болю в процесі лікування. В порівнянні з класичним новокаїном, для знеболення потрібна значно менша доза перпарату.

Міф 2. Після знеболювання ділянка, в яку вводили анестетик, набрякає

Під дією знеболюючих препаратів, Ви можете відчувати, що обличчя змінило форму і розмір. Таке відчуття виникає за рахунок того, що препарати для анестезії блокують як больові так і інші рецептори. Через це можлива тимчасова втрата смаку, відчувається набряк, якого насправді нема, та інші субєктивні відчуття. Не хвилюйтесь, все проходить, коли перестає діяти знеболююче.

Міф 3. Професійна гігієна пошкоджує емаль зубів.

відбілювання зубів

Мякий зубний наліт та зубний камінь негативно впливають на емаль. В емалі під відкладеннями утворюються ділянки, в які легко потрапляють бактерії, пігменти та кислоти з харчових продуктів. В результаті на таких ділянках розвивається карієс. Для того, щоб запобігти розвитку карієсу, необхідно видаляти наліт, та мінералізовані відкладення. В домашніх умовах складно боротися з цією проблемою, оскільки існують ділянки не доступні для зубної щітки та зубної нитки, що зазвичай використовуються. Тому періодична професійна чистка зубів та ротової порожнини рекомендується всім без вийнятку!

Міф 4. Відбілювання зубів дає довготривалий ефект.

Після відбілювання емаль поступово забруднюється пігментами з їжі та напоїв, які Ви вживаєте. Тому ефект відбілювання триває від шести місяців до року. Це також залежить від способу життя, та раціону харчування. Якщо Ви курите, часто пєте каву чи міцний чай, вживаєте шоколад та червоне вино, відбілені зуби потемнішають за кілька місяців.

Міф 5. Існують лікувальні зубні пасти, які допомагають боротися з карієсом.

зубна паста

На жаль таких паст не існує. Зубна паста, це гігієнічний засіб, який використовується для щоденної чистки зубів та ясен. Є пасти які допомагають відбілити зуби, в своєму складі вони містять абразивні речовини, які при неправильному використанні можуть подряпати емаль зубів, подібно до того, як абразивні миючі засоби пошкоджують емаль на кухонній плиті.

Інші пасти, що мають протизапальні властивості, позитивно впливають на хворі ясна, а також можуть знижувати неприємні відчуття при підвищеній чутливості зубів.

Зубна паста, при щоденному використанні, допомагає уникнути карієсу, але коли зуби вже проблемні, потрібно звертатися до стоматолога, для лікування хвороби на ранніх стадіях.

Міф 6. Після пломбування зубів не можна вживати їжу на протязі кількох годин.

зуби

Зараз для виготовлення пломб використовуються матеріали, які полімеризуються під дією ультрафіолетової лампи. Тому пломба набирає повну міцність ще в кабінеті стоматолога.

Раніше використовувались пломби, які затвердівали в результаті хімічної реакції. Реакція розпочиналась при змішуванні матеріалу і тривала півтори — дві години. Саме тому був ризик втратити пломбу, яка не до кінця полімеризувалась.

Однак, якщо під час процедур використовувалась анастезія, то рекомендується не вживати їжу поки діє анестетик. Оскільки можливе травмування тканин ротової порожнини, або язика під час жування. Пити рідину можна, оскільки це прискорює виведення продуктів розпаду анестетика і зменшує час оніміння тканин.

Міф 7. Встановлені пломби не потрібно замінювати.

Професійно встановлена пломба функціонує у Вашому зубі, гарантовано від дев’яти місяців, до року(в залежності від клінічної картини), а при належному догляді, і регулярних оглядах у стоматолога, до пяти років. З часом матеріал, з якого виготовляють пломби, втрачає свої властивості, що може привести до руйнування пломби. Тому рекомендується заміна пломб кожних пять років. Зазвичай така процедура не призводить до більшого руйнування зуба, однак у випадку появи карієсу навколо пломби чи під нею, лікарю доводиться видаляти пошкоджені ділянки зуба.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь