Зміна кольору зубів або дисколорит, може бути наслідком найрізноманітніших причин, починаючи від спадкової схильності до недотримання правил гігієни порожнини рота.

               Відбілювання зубів – це зміна їх кольору, під впливом препаратів, що містять перекис водню, головним механізмом якого, є проникнення його в товщу емалі з подальшим окисленням молекул, що містить пігмент.

Методики відбілювання зубів

1. Домашнє відбілювання.

Режим відбілювання визначається способом життя та уподобаннями пацієнта. При можливості використання кап вночі, використовують 10% перекис карбаміду на 8 годин, через день. При одночасному використанні кап на верхній і нижній щелепі терміни займуть до 2 тижнів, якщо окремо до 4 тижнів. Небажаним ефектом є підвищене слиновиділення, яке знижує концентрацію гелю, що знижує відбілюючий ефект.

   2. Професійне відбілювання.

Це дорога процедура, показана пацієнтам зі значним дісколорітом, присутністю блювотного рефлексу, при незручність носінні кап. У даній методиці використовують перекис водню 35% у вигляді комбінації порошку і рідини до утворення гелю. Активація гелю здійснюється за рахунок світлової дії протягом 30 секунд для кожного зуба, курсом в 3 сеансу по 10 хвилин. Необхідно ізолювати губи, щоки, ясна від опіку.

3. «Коридорна» методика відбілювання.

Використовують перекис карбаміду 35%, активація здійснюється при нагріванні шприца під гарячою водою протягом 1,5-2 хвилин. Гель рівномірно розподіляють по капи, вносять в порожнину рота, надлишки видаляють і пацієнта просять почекати в коридорі. Через 30-60 хвилин пацієнта запрошують в кабінет, видаляють капу, гель змивають. За 1 сеанс повторити 2-3 рази.

4. Методика «глибокого відбілювання».

Глибоке відбілювання включає зовнішнє відбілювання зубів перекисом карбаміду (16%) протягом 14 ночей, а на 15 день – 1 сеанс офісного відбілювання (9%) перекисом водню в тій же капи. Домашнє відбілювання готує зуби, підвищуючи їх проникність, і таким чином офісний сеанс стає більш ефективним. Провідну роль надає  герметичність капи, до 1 мм нижче ясенного краю, що дозволяє вибілюючому агенту діяти протягом усієї ночі.

5. Амбулаторне відбілювання

Амбулаторне відбілювання направлено на заповненні порожнини зуба сумішшю перборату натрію і води на 1 тиждень під тимчасовою пломбою. Потім слід повторити процедуру, поки не буде досягнутий бажаний ефект. Перборат натрію змішують з 30% перекисом водню, до утворення густої пасти, після чого суміш вводять в порожнину зуба на 1тиждень. Перекис водню в суміші з перборатом натрію підсилює дію і надає кращий відбілюючий ефект.

6. Офісне енергетичне відбілювання.

Методика менш сприятлива через високу температуру і підвищеного ризику внутрішньої резорбції. Гель перекису водню 30-35% вводять в порожнину зуба і активують світлом або теплом. Температура 50-60С витримують 5 хвилин і гель змивають водою протягом 1 хв. Між візитами використовують методику амбулаторного відбілювання.

7. Поєднання методів внутрішнього відбілювання із зовнішнім.

I варіант методики – офісне використання 35% гелю перекису водню, який вносять в порожнину і зовнішньо. Проводять внутрішню і зовнішню активацію засвічування. Після процедури зуб промивають, висушують, тимчасово пломбують. Контрольний огляд через 2 тижні, коли відтінок стабілізується і зуб буде готовий для остаточної реставрації.

II варіант – поєднання офісного внутрішнього відбілювання депульпованих зубів з домашнім відбілюванням. Підготовка зуба така ж, як і в методиці амбулаторного відбілювання. Перевагою є низька концентрація перекису карбаміду (5-20%), що знижує ризик зміщення. Немає необхідності в щотижневій зміні тимчасових пломб, при якій кисень, що скупчується всередині пульпарной камери, зміщує пломбу.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь