Реставрація зубів – це один із напрямів сучасної стоматології, покликаний виправляти видимі недоліки зубів: пошкодження в наслідок карієсу або травм, втрату здорового кольору, руйнування емалі, вроджені та набуті дефекти зубного ряду.

               Існує кілька способів реставрації зубів. Вони різняться в залежності від виду дефекту і бажаного результату.

               Пряма реставрація – це оптимальний метод при невеликих пошкодженнях, коли відновити зуб можна прямо в роті пацієнта. Серед матеріалів в даному випадку використовуються різні цементи та композити, в тому числі фотополімери (геліокомпозит). Це пластичні речовини, що твердіють під впливом світла стоматологічних ламп. В естетичній стоматології є чудовою альтернативою коронкам.

               Непряма реставрація – метод, що застосовується при сильних пошкодженнях зубів. Він має на увазі виготовлення відсутньої частини зуба (вкладки, віниру) в лабораторії за спеціальним зліпком. Вініри і вкладки мають багато переваг у порівнянні зі звичайними коронками. В першу чергу, це природний зовнішній вигляд.

               Художня реставрація передніх зубів. Важливою перевагою художньої реставрації зубів перед пломбуванням і мікропротезуванням є повторення не тільки анатомічних особливостей натуральних зубів, але і поліпшення їх естетичних характеристик. Так, зуби стають білішими, вирівнюється їх форма і пропорції. Тому майстри клінік, де пропонується послуга, повинні прекрасно знати анатомію зубощелепної системи і володіти художнім смаком.

               Крім композитів, в стоматології існує таке поняття, як вініри. Це покриття на основі кераміки. Воно ідеально підходить для маскування відколів, тріщин, темних плям, що не піддаються відбілюванню, і помітних відстаней між зубами. За відгуками пацієнтів, цей спосіб корекції допомагає виправити викривлення, в результаті чого люди можуть посміхатися без сорому.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь