В каналах коренів зубів та в зубній порожнині знаходиться зубний нерв. Запалення зубного нерва (пульпи) називають пульпітом. Вірогідність розвитку пульпіту досить висока у разі якщо в зубі є тріщина, зуб досить глибоко пошкоджений карієсом, з зуба випала пломба, адже пульпа вкрай чутлива.

Також запалення може виникнути при підготовці до стоматологічної операції або в процесі лікування, якщо лікар був недостатньо акуратний. У дуже рідких випадках пульпіт може спровокувати перенесене інфекційне захворювання.

               Головне завдання при лікуванні пульпіту – усунення запалення. Усунути запалення можна двома способами: або повне видалення пульпи, або проведення відновлювальних та оздоровчих процедур щодо пульпи. Вибір методу лікування залежить від стадії запалення та стану пульпи.

Екстирпація. Це повне видалення пульпи. Застосовується в переважній більшості випадків.

               Жива тканина пульпи вилучається під анестезією. В першу чергу видаляються зубна тканина, уражена карієсом. Потім проводиться обробка антисептиком, а далі видаляється уражений нерв та пломбується порожнина.

Така процедура універсальна для любих форм пульпіту і для неї достатньо одного відвідування стоматолога. Але слід мати на увазі, що для пацієнтів з алергією на анестетики така процедура  непридатна.

Ампутація. В цьому випадку видаляється лише коронкової частину пульпи, кореневу частину залишають.

Для зубів, що мають один корінь така процедура не підходить, так як в цьому випадку виділити окремі елементи пульпи практично неможливо. Ампутацію як правило призначають при випадковому механічному пошкодженні зуба або гострому пульпіті.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь