Найчастіше до стоматолога звертаються саме через карієс зубів, це хвороба, що спричинює руйнування твердих частин зуба, вона розпочинається з ураження емалі. Якщо не застосовувати превентивні заходи, то хвороба поширюється у внутрішню частину зуба. В зубі утворюються отвори, які можуть спричинювати різного роду ускладнення, що в кінцевому результаті приводить до втрати зуба.

Причини виникнення карієсу.

Основною причиною виникнення карієсу є дія мікроорганізмів на тверду тканину зуба. В ротовій порожнині людини живе велика кількість бактерій, частина з яких хвороботворні. У звичайних умовах ці мікроби умовно безпечні, однак коли порушується баланс мікрофлори, що може відбутися через вживання антибіотиків, змін у кислотно-лужному балансі, зниженні загального імунітету, ці бактерії починають активно діяти на емаль, що і викликає карієс.

Основні фактори, що сприяють розвитку патогенної мікрофлори стрептококів(саме вони і є причиною хвороби) є:

  • неправильна гігієна ротової порожнини;
  • неправильне харчування, яке містить багато вуглеводів;
  • порушення в роботі імунної системи;
  • авітаміноз, та порушення мінерального балансу(фтору, фосфору та кальцію);
  • наявність хвороб шлункового тракту;
  • відсутність в раціоні харчування твердої їжі.

Це все сприяє утворенню на емалі нальоту, під яким розвивається карієс.

Профілактика карієсу

Правильно чистити зуби

діти чистять зуби

Зуби необхідно чистити два рази на день. Для того, щоб досягнути хороших результатів, процедура чищення повинна тривати не менше трьох хвилин. Потрібно дуже ретельно чистити внутрішні поверхні, міжзубні щілини, а також ділянки прилягання ясен до зубів.

Для забезпечення найкращого результату, рекомендується підбирати зубну щітку і пасту у стоматолога. Ви завжди можете звернутись до спеціалістів нашої клініки, вони допоможуть Вам підібрати оптимальні засоби гігієни.

Використовувати ополіскувач для ротової порожнини

Після кожного прийому їжі рекомендується полоскати рот. Для цього бажано використовувати спеціальні ополіскувачі, однак у випадку коли зубний ополіскувач не доступний, можна використовувати слабкий розчин солі. Це допоможе зменшити кількість небезпечних бактерій.

Правильно харчуватись

Їжа повинна бути збалансована, та містити необхідні для організму вітаміни та мінерали. Необхідно вживати у достатній кількості сирі овочі та фрукти твердої консистенції, це сприяє механічному чищенню зубів під час жування. Навантаження на зуби також сприяє покращенню мікро-циркуляції крові в м’яких тканинах пародонта.

Обмежити вживання м’яких, багатих на вуглеводи продуктів. Контролювати споживання солодкого та кислого. Також не рекомендується їсти занадто гарячу, чи дуже холодну їжу, оскільки сильні перепади температур можуть викликати утворення мікротріщин на поверхні емалі.

Періодично проходити стоматологічне обстеження

обстеження у стоматолога

До лікаря потрібно звертатись не симптоматично, при зубному болі, а регулярно. Для дорослих рекомендується проходити обстеження не рідше як два рази на рік, дітей бажано показувати стоматологу кожних три місяці, оскільки молочні зуби більш схильні до розвитку карієсу. А з уражених карієсом молочних зубів, хвороба може поширитись на постійні зуби.

Лікування карієсу

В залежності від клінічної картини та стадії захворювання, для лікування карієсу використовуються різні методики.

На ранніх етапах хвороби, лікування проходить безболісно з використанням ремінералізуючої терапії, вона дозволяє відновити тверді тканини зубів, в яких порушився баланс мінералів.

Якщо емаль зуба сильно уражена карієсом, то лікар механічно видаляє пошкоджену ділянку, а на її місце встановлює спеціальну прокладку, яка зміцнює порожнину зуба, зверху накладається багатошарова пломба. У випадку коли каріозний процес поширився глибоко і дійшов до м’яких тканин зуба, стоматолог видаляє нерви з коренів, та пломбує канали.

При сильному пошкодженні зубів карієсом, рекомендується встановлення коронки.

В нашій клініці Ви зможете отримати детальну консультацію по профілактиці карієсу, пройти діагностику, та вилікувати хворобу не залежно від стадії розвитку.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь