Якісна гігієна порожнини рота включає в себе не лише чистку зубів пастами та зубними нитками, а й застосування ополіскувачів. В наш час існує велика кількість ополіскувачів, які відрізняються дією на емаль зубів, на ясна та мікрофлору порожнини рота. Тому при виборі ополіскувала необхідно звернути увагу на склад і призначення конкретного продукту.
Дія ополіскувача відрізняється в залежності від активних речовин, що містяться в ньому.
На відварі трав. Призначення ополіскувачів з відваром трав – зменшення кількості шкідливих мікроорганізмів в порожнині рота. Однак проведені дослідження показали, їх зовсім невеликий вплив на життєздатність мікроорганізмів. При застосуванні ополісківачів з екстрактом сосни та на відварі трав з шавлією, результат впливу на бактерії мало чим відрізняється від застосування звичайної води. Ополіскувач з ромашкою показує трохи кращий результат, але все одно значно уступає засобам з ефірними маслами.
З цетилпіридинію хлоридом в складі. Засоби з використанням у своєму складі 0,05% цетилпіридинію хлориду застосовують для боротьби з запаленням ясен та зменшення зубного нальоту. Однак при дослідженнях, у порівнянні з ополіскувачами на основі ефірних масел, в показниках зменшення кількості зубного нальоту та зниженні запалення ясен вони показали меншу ефективність.
З хлоргексидином в складі. Ополіскувачі з вмістом хлоргексидину мають місцеву антисептичну дію. Але їх застосування не рекомендовано більше двох тижнів, адже такі ополіскувачі істотно порушують баланс мікрофлори у ротовій порожнині. Також, використання таких засобів може призвести до фарбування зубної емалі.
З ефірними маслами в складі. Такі ополіскувачі ідеально підходять для щоденного тривалого застосування. Ефірні масла тимолу, ментолу, метилсалицилату та евкаліптову не пригнічують ріст нормальної мікрофлори в порожнині рота, при цьому усуваючи до 99,9% шкідливих бактерій в порожнині рота.
0 коментарів