За ступенями жорсткості зубні щітки поділяються на чотири види – дуже м’яка,  м’яка, середня та жорстка. Зазвичай на упаковці зазначається ступень жорсткості:

–       «extra-hard» – спеціальні зубні щітки, які призначають людям при наявності ортодонтичних або ортопедичних конструкцій а також з підвищеним утворенням зубного нальоту;

–       «hard» – жорстка;

–       «medium» – середня;

–       «soft» – м’яка;

–       «sensitive»  дуже м’яка;

               Дуже м’які зубні щітки призначають дорослим та дітям в яких є  із захворюваннями твердих тканин зубів і ясен. До таких захворювань відносять некаріозні ураження емалі, пародонтит I та II ступеня, у випадках відсутності емалі або недостатньої її розвиненості. Використовувати таку зубну щітку слід лише за рекомендацією стоматолога.

               М’яку зубна щітку рекомендовано вагітним і годуючим жінкам, при кровоточивості ясен, людям, які хворіють на цукровий діабет. М’яка щітка протипоказана при недбалому або неправильному чищенні зубів.

               Зубна щітка з середнім ступенем жорсткості найбільш розповсюджена і рекомендована для більшості дорослих. Така зубна щітка використовується за умови відносно здорової порожнини рота.

               Жорстка зубна щітка рекомендована до використання любителям кави, курцям і у випадку підвищеного утворення зубного нальоту. Стоматологи «VL DENT» рекомендують  використовувати такий вид щіток людям з міцною емаллю зубів та здоровою порожниною рота.

               Супер-жорсткі зубні щітки вважаються спеціалізованими та рекомендуються до застосовувати при чищенні брекетів, незнімних протезів та повних знімних протезів.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь