З дитинства людей лякають: «Не їж багато солодкого – зуби зіпсуєш!» – і в цьому, звичайно, є правда. Але наскільки в реальності небезпечні для здоров’я зубів солодощі?             Для того щоб зрозуміти, яку шкоду несуть солодощі для зубів, треба зрозуміти як саме впливає цукор на зуби. Цукор це речовина, яка вступає у взаємодію зі специфічними бактеріями, що мешкають в порожнині рота. Ці бактерії не реагують на іншу їжу, але при вживанні цукру відбувається процес утворення органічної кислоти. Ця кислота безпосередньо впливає на емаль зубів, руйнуючи її та, в подальшому, викликає розвиток карієсу. Працює це наступним чином: коли ви з’їдаєте солодощі – на ваших зубах утворюється органічна кислота, яка активізує процес руйнування емалі. У складі людської слині знаходяться речовини, які протидіють органічній кислоті, нейтралізують її, але працюють ці речовини недовго.

               Також є ще одна обставина, що підсилює негативний вплив цукру на зуби, – це час його впливу. Чим довше (за часом) ви їсте солодке, тим більше буде заподіяно шкоди. Наприклад, якщо ви з’їли протягом 10-15 хвилин щось солодке, це, звичайно, шкідливо, але якщо ви на протязі дня через кожні півгодини вживаєте солодощі, та відповідно, збільшуєте час вживання солодкого на кілька годин, то заподіяна зубам шкода теж збільшується в кілька разів. В такому випадку органічна кислота утворюється на емалі зубів регулярно  і руйнує її годинами, а слина не в змозі її нейтралізувати.

               Лікарі стоматологічної клініки «VL DENT» допоможуть провести якісне  обстеження, та надати доступну інформацію про догляд за зубами коли вживаєте солодощі.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь