При чищенні зубів, особливо, коли зуби розташовані близько один до одного, виникає проблема очищення міжзубного простору, адже туди не може проникнути жодна зубна щітка. Тут у нагоді стане зубна нитка, яку ще називають флосом. Зубна нитка легко проникає у міжзубний простір де вичищає наліт та залишки їжі. Крім того, регулярне використання нитки запобігає утворенню зубного каменю.  

               На теперішній час існує досить великий асортимент зубних ниток. Щоб правильно  обрати флос необхідно розібратися яких видів вона буває і чим різниться. В цьому вам допоможуть спеціалісти клініки «VL DENT».

               За видами перерізу зубна нитка може бути плоскою і круглою. У випадках, коли зуби дуже щільно лежать один до одного, використовується плоска нитка, а коли між зубами є невеликих зазор – можна використовувати круглу. Крім того, флоси можуть бути вощені (тобто покриті воском) та не вощені. Вощена нитка ковзає легко і не ранить ясна, тому вона рекомендована тим, хто лише починає використовувати зубну нитку. Коли ваші навички користування ниткою покращаться, рекомендовано переходити на не вощені нитки, які відрізняються більш ефективним очищенням міжзубних проміжків.

               Для захисту та профілактики карієсу зубні нитки часто просочуються фтором, для зміцнення зубної емалі – фторидом натрію, а для освіження дихання – ароматизованими компонентами. Для виготовлення зубних ниток можуть використовувати як натуральні матеріали (шовк), так і штучні матеріали  – капрон, ацетат, нейлон.

               При обиранні зубної нитки слід брати до уваги особливості вашої ротової порожнини та зубів. Іноді найбільш зручний флос можна підібрати методом проб. Якщо у вас не виходить підібрати правильний та зручний вид зубної нитки, рекомендуємо звернутися за порадою до стоматолога.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь