Якщо у стоматолога є сумніви в правильності поставленого діагнозу, він як додатковий метод робить рентгенівський знімок. Без знімка лікар не зможе нормально оглянути порожнину рота. А це негативно позначається на результаті лікування. Що стосується небезпеки випромінювання, то це вже давно в минулому. У стоматології вже давно перестали використовувати старі громіздкі апарати. Їх замінили на сучасне обладнання з мінімальною дозою випромінювання.

               Якщо говорити про шкоду рентгена в стоматології, то практично повністю знижується поріг опромінення при отриманні комп’ютерного зображення. За рахунок цього КТ має перевагу перед рентгеном.

               Пацієнтів, які проходять складне лікування, яке потребує проходити таке обстеження кілька разів, цікавить питання чи не шкідливий частий рентген. Варто відзначити, що в стоматології використовується спеціальний апарат з вузьким пучком випромінювання і мінімальної тривалістю впливу. Тому він безпечний. За рік кожна людина з навколишнього середовища отримує випромінювання в дозі приблизно 3,0 мЗв. Фахівці відзначають, що використання методу в профілактичних цілях вважається нормою при дозі 1,00 мЗв.

               Якщо розібратися з дозою опромінення, то вона маленька. Пацієнта максимально захищають спеціальним фартухом зі свинцю. В будь якому разі, то більшої шкоди людині завдається, коли вона проводить на пляжі під сонцем опівдні, ніж коли робить знімок.

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь