Чи потрібно лікувати зуби перед вагітністю.

Більшість стоматологічних проблем краще вирішити ще до початку вагітності. Під час вагітності збільшуються витрати вітамінів та мінеральних речовин, змінюються гормональній фон. Тому в майбутньої мами можуть розвиватися  запальні захворювання ясен, часто виникає та прогресує карієс. Більш того, стоматологічні проблеми під час вагітності є фактором для можливих ускладнень.

            Відомо, що під час вагітності необхідно застосовувати якомога менше лікарських препаратів, а практично усі стоматологічні процедури супроводжуються застосуванням знеболюючих, лікувальних та інших лікарських препаратів. Особливо небезпечне проведення процедур, із застосуванням лікарських препаратів, на початкових строках вагітності, адже саме в цей час закладаються органи і тканини і ліки можуть викликати патології у розвитку плоду. До складу пломбувальних препаратів входять полімери, кислоти та інші речовини, які можуть викликати у жінки алергію у разі підвищеної чутливості до них.

            На початкових строках вагітності жінок часто турбує нудота і блювота. Деякі різки запахи речовин, які включені до складу пломбувальніх матеріалів та паст, що застосовують при видаленні зубного нальоту, можуть спровокувати нудоту та блювання. Також вони можуть виникнути через те, що при відкритому роті можливе порушення кореню язика, а це викликає блювотний рефлекс.

      Але навіть якщо на огляді не буде знайдено жодної стоматологічної проблеми, що потребує лікування, необхідно застосувати курс профілактичних заходів щодо попередження захворювання зубів, які складаються з проведення професійної чистки порожнини рота, контроль за правильністю виконання чистки зубів та навчання гігієні порожнини рота. Професійна гігієна складається з комплексу заходів, одним з яких є хіміко-механічне або механічне зняття зубних відкладень.

          Видалення зубних відкладень може проводитись і іншими методами, одним з яких є чистка зубів. Але навіть за умови правильного виконання чищення зубів, в порожнині рота все одно можуть утворюватись зубні відкладення, які є сприятливим середовищем для розмноження мікроорганізмів і провокують виникнення хвороб ясен та карієсу зубів.

               Декілька порад з лікування зубів перед вагітністю:

1.     Майбутній мамі й майбутньому батькові необхідно провести лікування усіх зубів, які потребують лікування.

2.     Професійна гігієна порожнини рота. Це найдоступніша і надійна профілактика. Як добре б ви не чистили зуби в домашніх умовах, в ротовій порожнині все одно буде утворюватись зубний наліт та зубні відкладення.

3.     При видаленні зубних відкладень є висока ймовірність виявити карієс на початковій стадії. А лікування карієсу значно простіше ніж лікування пульпіту або періодонтиту.

4.     Бажано замінити старі пломби (особливо з амальгамами). Часто під час вагітності жінки стикаються з нестачею кальцію, при цьому в першу чергу страждатимуть послаблені зуби. Також буває, що під старими пломбами розвиваються запальні процеси. Краще одразу виправити такі дефекти, а не чекати ускладнень.

5.     Зверніть особливу увагу на ясна. Вони, як і зуби, схильні до змін. Ясна можуть кровоточити, запалюватись, хворіти та оголяти коріння зубів. Якщо у вас існує така схильність, зверніть на це увагу та дуже ретельно і відповідально ставтеся до щоденного догляду за порожниною рота.  

Категорії: Стоматологія

0 коментарів

Залишити відповідь