Навіщо лікувати молочні зуби? Більшість батьків помиляються, рахуючи, що лікувати молочні зуби діткам непотрібно, тому що ті і так скоро випадуть самі. Але такі батьки категорично неправі. Лікувати молочні зуби потрібно обов’язково!

По-перше, лікування молочних зубів – це запорука здоров’я, в майбутньому, постійних зубів. Тому що все, що відбувається з молочним зубом впливає на розвиток постійного зуба. Руйнування молочного зуба відбувається дуже швидко, набагато швидше постійних, і зачаток постійного зуба може загинути.
По-друге, хворі зуби – це постійне вогнище інфекції у роті. Якщо пропусти гострий період хвороби, досить вірогідно, що інфекція надовго оселиться у дитячому ротику. І можна потім довго думати й гадати, розглядаючи різні версії, чому у дитини поганий апетит, або чому вона часто хворіє і в неї знижений імунітет. Тому, якщо інфекція знаходиться на корені тимчасового зуба, велика ймовірність того, що постійний зуб прорізуватиметься вже ушкоджений карієсом.
По-третє, молочні зуби, які вчасно не полікували підпадають під загрозу раннього видалення. Але раннє видалення зуба призводить до ряду серйозних порушень. В першу чергу, йде сповільнений процес прорізування постійного зуба. Сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожнечу від видаленого зуба і постійний зуб може прорізатися не на запланованому місці. Тоді у підлітковому віці у дитини і її батьків стає гостра проблема вирівнювання зубів та виправлення неправильного прикусу – а це довготривалий і дорогий процес. Тому, щоб попередити проблему з прикусом у майбутньому, потрібно добре спостерігати за здоровим станом зубів у дітей. І як тільки, у полі зору, на зубах дитини з’являються якісь цятки, треба як можна швидше звернутися до стоматолога. І якщо з’являється карієс, пломбування або посріблення зубів вирішують проблему.
Але деякі батьки, які приводять своїх дітей до стоматолога вважають, що зуби не потрібно лікувати, а достатньо їх просто посріблити. З одного боку, дійсно, покриття пошкоджених зубів сріблом призупиняє розвиток карієсу. Але з другого боку, сріблення ефективне тільки при поверхневому карієсі, якщо ж карієс проник у середину зуба, ефекту від такого сріблення не буде ніякого. Дитячі зуби так і залишаться чорними. А карієс продовжить пошкоджувати зуби й надалі.
Отож, батькам потрібно пам’ятати, що лікувати молочні зуби дітям потрібно обов’язково, як тільки виявляються перші ознаки карієсу. При цьому ні в якому разі не можна чекати, поки дитина почне жалітися на зубний біль, а потрібно самим регулярно оглядати ротову порожнину у дітей. Адже зубний біль у кожної дитини проявляється по різному. І якщо одна дитина відчуває біль навіть при невеликому ушкодженні зуба, інша може не звертати уваги аж до тих пір, поки у зубі не з’явиться величезна дірка.
Тому батькам потрібно бути уважними навіть до незначних змін, що відбуваються на зубах їхніх дітей. Особливо тоді, коли дитина часто хворіє на застудні захворювання, має алергічні прояви або ж перенесла нещодавно важку хворобу. Тому що карієс – це захворювання не одних тільки зубів, це загальне захворювання організму, яке з’являється тоді коли знижується імунітет.
Багато батьків задаються питанням, чи потрібно лікувати молочні зуби своїм дітям? З одного боку, турбує, щоб зуби наших дітей були здоровими, а з другого, чи варто випробовувати нерви свого чада… Саме тому деякі батьки з такої причини відкладають похід дитини до стоматолога, якомога довше. Лікарі вважають, що зневажливе ставлення до молочних зубів веде за собою виникнення проблем із постійними. Саме від молочних зубів, здебільшого, залежить формування щелепи, адже вони є своєрідним фундаментом для росту майбутніх зубів. І тому, якщо молочні зуби втрачаються раніше зазначеного часу, це може стати причиною того, що постійні зуби можуть вирости кривими.
Батьки повинні на власному прикладі виробити у своїх дітей звичку піклуватися про свої зуби. Своєчасно відвідувати стоматолога та доглядати за зубами. Якщо молочні зуби ваших дітей не будуть пошкодженими, а будуть доглянутими, то це гарний шлях до того, що звичка стежити за своїми зубами збережеться у дітей на все життя.
0 коментарів