Звернення до стоматолога викликає у людей найрізноманітніші почуття, одними з головних, серед яких можна назвати страх і тривогу. Як правило, такі емоції виникають в ситуаціях, пов’язаних з чимось невідомим і незрозумілим.
Саме тому, так важливо розібратися в будові зуба людини, адже це допоможе не тільки точно усвідомлювати, які маніпуляції повинен зробити лікар в процесі лікування, а й позбутися від зайвих побоювань.
Введення в стоматологічну анатомію говорить про те, що у дорослої здорової людини має бути рівно тридцять два зуби. Всі вони поділені на групи і мають свій порядковий номер.
Існує кілька подібних «формул», які призначені для нумерації корінних, а так же молочних зубів у дітей. Саме з цією інформацією і знайомиться кожен стоматолог в самому початку свого навчання.
Анатомічна будова зубів передбачає їх поділ на такі частини, як:
- коронка;
- шийка;
- корінь.
Вся поверхня, яка знаходиться над яснами, називається коронкою. Далі йде шийка, а корінь розміщується і закріплюється в поглибленні під назвою альвеола. Крім того, кожен цю ділянку має ряд зон, що володіють власними назвами. Серед них можна виділити верхівку кореня зуба, дно порожнини коронки, отвір верхівки та інші.
Так само, не можна забувати і те, що всі зуби мають різну будову і розмір. Це пов’язано з тим, що вони призначені для виконання певних дій. Наприклад, досить тонкий край різців дозволяє з легкістю відкушувати необхідну кількість їжі, а міцні з великою поверхнею моляри, відмінно справляються із завданням її подрібнення.
0 коментарів